KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Snižování podpory rodičům je pro lidovce neakceptovatelné
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Snižování podpory rodičům je pro lidovce neakceptovatelné

Přidáno 12. 12. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný se zúčastnil debaty v pořadu Otázky Václava Moravce České televize. Zdůraznil, že podpora rodičů zůstává lidoveckou prioritou číslo jedna, přes níž nejede vlak. Také vypíchnul, že se lidoveckému předsedovi Marianu Jurečkovi na MPSV daří digitalizovat.


„Za lidovce říkám, že jsou věci, přes které skutečně nejede vlak, například rodičovská a podpora rodin s dětmi. Snižování balíku podpory je pro nás naprosto neakceptovatelné, to tady říkám naprosto jednoznačně, to je pro nás priorita číslo jedna," řekl Výborný.

„Abychom dokázali snižovat počet státních zaměstnanců, musíme digitalizovat. A jestli chcete vidět konkrétní příklad úspěšně pokračující digitalizace, tak se podívejte na Ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV). Příspěvky, které jsou dneska nejpotřebnější, jako například příspěvek na bydlení, jsou digitalizované. Je to ukázka, kudy máme jít, abychom dokázali snižovat počet zaměstnanců. A je to právě rezort MPSV, kde se počet úředníků pro rok 2023 už snižuje," dodal.

Více zde.

kategorie Z médií