KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Rodina nepotřebuje experimenty
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Rodina nepotřebuje experimenty

Přidáno 4. 5. 2021
Ilustrační foto
Katolický týdeník

Poslanci minulý týden jednali o návrhu tzv. manželství pro všechny a také o novele Listiny základních práv a svobod, která chce zakotvit manželství muže a ženy do ústavního pořádku.
Oba návrhy poslanci propustili do druhého čtení, nicméně s ohledem na blížící se konec volebního období je jisté, že ani k jedné změně nyní nedojde.

Potřeba poskytnout manželskému svazku muže a ženy coby jednomu ze základních kamenů společnosti zvláštní uznání a ústavní ochranu je v dnešní turbulentní době, v níž se setkáváme s všudypřítomnými snahami o relativizaci a bourání vzorů, ať již sebelépe osvědčených, aktuálnější než kdy dříve.

Jde jednoznačně o debatu hodnotovou, manželství je do značné míry symbolem. Já osobně, KDU-ČSL a skupina dalších předkladatelů se jasně, srozumitelně, ale zároveň slušně a kultivovaně stavíme na stranu stabilní rodiny postavené a definované jako táta, máma a děti. Jednoznačně odmítáme relativizaci hodnoty manželství a představu, že by mohlo být svazkem kohokoliv.

Realita bohužel nedopřává štěstí v podobě úplné rodiny a šťastného manželství každému. Prožívá-li rodina v dnešním světě, naši zemi nevyjímaje, určitou krizi a erozi, není úlohou státu na její podporu rezignovat, nýbrž naopak rodinu tím více a intenzivněji podporovat. K tomuto cíli, k vytváření pozitivních vzorů, směřuje i náš návrh. Manželství muže a ženy má typicky potenciál naplnit všechny hlavní funkce rodiny, zvláště pak přivést na svět další generaci a vychovat ji v nenahraditelné, vzájemně nezastupitelné a komplementárně působící mateřské i otcovské lásce i vzoru. Institut manželství muže a ženy, který se v průběhu dějin a takto mimořádným a dlouhodobým způsobem osvědčil, si zasluhuje tu nejvyšší ochranu a úctu, nikoliv svévolné experimenty a pokusy „vylepšit“ a přetvořit jej podle momentálních krátkodobých trendů.

Více zde.

kategorie Z médií