KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Regulací pyrotechniky předcházíme negativním dopadům na zdraví lidí i zvířa
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Regulací pyrotechniky předcházíme negativním dopadům na zdraví lidí i zvířat

Přidáno 23. 1. 2024
Ilustrační foto
Deník N

Podle ministrů zemědělství Marka Výborného (KDU-ČSL) a ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) je nezbytné, aby existovala jasná pravidla pro používání zábavní pyrotechniky v České republice. Lidovečtí ministři proto připravují regulaci, která zmírní negativní dopady petard na zdraví lidí i zvířat. 

„Debata o regulaci pyrotechniky se u nás vrací po každém silvestru a nikdy se nic neděje. V Německu i na Slovensku už nějaká míra omezení existuje, u nás je také namístě s tím něco udělat,“ prohlásil Marek Výborný.

Zábavní pyrotechnika dokáže způsobit velké škody. „Poslouchám reálné příběhy z praxe týkající se zvířat. Na Štědrý den na jedné farmě, u které z nepochopitelných důvodů nějaká skupina lidí začala odpalovat rachejtle, došlo k předčasnému porodu a tele se narodilo mrtvé. A pak jsou tu dopady na domácí zvířata, zároveň je tu rozptyl nebezpečných látek do ovzduší, chirurgové se vždy děsí úrazů,“ vyjmenoval ministr Výborný důvody, proč se ještě s ministrem životního prostředí Petrem Hladíkem rozhodl připravit změnu. 

Více zde.

kategorie Z médií