KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Problém dvojí kvality potravin v Česku opravdu neexistuje
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Problém dvojí kvality potravin v Česku opravdu neexistuje

Přidáno 24. 4. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ministr zemědělství Marek Výborný v rozhovoru pro CNN Prima News odmítl existenci problému dvojí kvality v ČR. Zároveň zdůraznil důležitost kvality českých potravin a podpory českých zemědělců a informoval o poklesu cen potravin. Ministr také pracuje na úpravách Green Dealu a jedná s obchodníky o podpoře českých potravin.

„Problém dvojí kvality potravin v ČR opravdu neexistuje. Díky dozoru české potravinářské inspekce se tento problém dokázalo vymýtit. Za poslední tři roky se našel pouze jediný nález. Jednalo se o jedny krekry, které se u nás smažily na jiném oleji než v Rakousku,“ zdůraznil neexistenci problému dvojí kvality potravin v ČR Marek Výborný. Ministr také upravuje programy z Green Dealu a pokračuje v diskusích s maloobchodníky, aby podpořil kvalitu českých potravin.

Marek Výborný dále mluvil o klesajícím trendu cen potravin. Tento trend je přínosem pro spotřebitele, kteří nyní například za mouku a vejce zaplatí o 30 % méně. Ministr Výborný zároveň poukázal, že dává důraz na kvalitu a preferenci českých a lokálních potravin, zároveň podporuje domácí zemědělce a potravináře.

Více zde.

kategorie Z médií