KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Přemíra byrokracie v zemědělství musí skončit
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Přemíra byrokracie v zemědělství musí skončit

Přidáno 23. 2. 2024
Ilustrační foto
ČT24

Druhý protest českých zemědělců během několika dnů. I to bylo téma Interview ČT24, kterého se účastnil ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Rozhovor se také věnoval přilišné byrokracii v zemědělství. 

„Proč se dnešní protesty konají? Jeden z nich je ta přemíra byrokracie, administrativy, na čemž se shodli protestující v celé Evropě. Ta byrokracie drtí úplně každého, i toho malého farmáře, který hospodaří na relativně malé rozloze, na úžasné rodinné farmě. Stejně tak jako reprezentanty velkého zemědělského podniku. To bohužel ta byrokracie nezná bratra, nezná rozdílu mezi malým nebo velkým," řekl Marek Výborný (KDU-ČSL).

Podle něj je důvodem to, že situaci koelm byrokracie podcenila Evropská komise. „Toto vše je jen výsledek dlouhodobě neřešené situace ze strany Evropské komise. Začalo se to postupně měnit až teď před několika málo týdny, protože samozřejmě ta byrokracie, administrativa, tak ta se, ta se nezrodila ze dne. Jsem rád, že v pondělí na setkání ministrů zemědělství budeme řešit snížení byrokracie i počet kontrol," popsal Výborný. 

Více zde.

kategorie Z médií