KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Pomoc v energetické krizi bude rychlá a adresná
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Pomoc v energetické krizi bude rychlá a adresná

Přidáno 12. 1. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Poslanecká sněmovna na svém prvním letošním jednání schválila vládní plány na pomoc domácnostem postiženým zdražením energií. Schválená podpora je cílenější a pro státní rozpočet šetrnější. Vyřeší tato pomoc dopady energetické krize? Bude dostatečná? Na otázky úterních Událostí, komentářů odpovídal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

,,Cílená pomoc je jeden z nejdůležitějších nástrojů. Jsme v situaci, kdy začaly ceny energií dramaticky růst. Nemůžeme nechat lidi padnout na dno. Jako KDU-ČSL jsme deklarovali, že jsme sociálním svědomím této vlády. Proto ministr práce a sociálních věcí ihned po nástupu do své funkce začal řešit tento problém,” řekl Výborný.

Cílená podpora má pomoci adresně a rychle těm, kteří ji nejvíce potřebují. ,,Nechceme to řešit socialistickým modelem plošné pomoci. Chceme se chovat sociálně a skutečně pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují. Dnes sněmovna podpořila společně s opozičními hlasy novelu zákona, která navýší příspěvek na bydlení a zároveň rozšíří okruh možných příjemců,” dodal Výborný s tím, že má vláda právo kdykoli během roku tyto příspěvky navýšit.

Více zde. 

kategorie Z médií