KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): O zastropování cen energií je třeba jednat na evropské úrovni
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): O zastropování cen energií je třeba jednat na evropské úrovni

Přidáno 29. 8. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Na české politické scéně sílí tlak na zastropování cen energií. O zavedení opatření proti zdražujícím energiím chce vláda jednat na úrovni Evropské unie. V pátečních Událostech, komentářích uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný, že k podobnému kroku nelze přistoupit pouze na národní úrovni, jako tomu bylo například v Portugalsku.

Zástupci vládních stran ohledně zastropování akcentují společný evropský postup. „Pokud bychom k tomu kroku přistoupili izolovaně, tak tím jen ohrozíme naše firmy, naše odběratele, protože by to samozřejmě ovlivnilo i odběry energie z okolních států,“ uvedl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Výborný.

Poslanec Výborný také obhajoval načasování státní pomoci. „Reálný návrh přichází nyní jako další z opatření. Když se podíváme na dynamiku vývoje, tak před dvěma měsíci v květnu, červnu, tak v té době situace vypadala tak, že se to skutečně skrze úsporný tarif zvládne. Ukazuje se, že situace se zhoršuje na celoevropské úrovni. Proto je potřeba postupovat těmito kroky,“ vysvětlil.

Více zde.

kategorie Z médií