KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): O pomoci pro naše ovocnáře intenzivně jednám s Evropskou komisí
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): O pomoci pro naše ovocnáře intenzivně jednám s Evropskou komisí

Přidáno 13. 5. 2024
Ilustrační foto
TV Nova

Mimořádné mrazy, které zasáhly Českou republiku, způsobily pěstitelům obrovské škody. Jejich dopad chce zmírnit ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL), který je v intenzivním kontaktu s Evropsku komisí. Podporu by měl poskytnout i stát. O náhradách pro ovocnáře ministr hovořil v pořadu Za pět minut dvanáct na TV Nova.

„Jsem přesvědčen o tom, že takto mimořádná situace vyžaduje, aby stát dokázal poskytnout všem zasaženým pěstitelům nějakou formu podpory, byť samozřejmě škody nejsme schopni kompenzovat v plné výši. Na druhou stranu nechci, aby ovocnáři v naší zemi vymizeli, takže pomoc jim poskytneme,“ prohlásil ministr zemědělství Výborný.
 
O pomoc pro pěstitele z České republiky Výborný žádá i na půdě Evropské unie. „Mráz zasáhl podstatnou část Evropy od severní Francie až k Pobaltí. Jednali jsme velmi rychle, po diskuzích s našimi ovocnáři jsme hned poslali žádost Evropské komisi s konkrétní částkou pomoci, kterou žádáme. Očekávám, že k nám podpora, kterou bychom spolufinancovali také z národního českého zdroje, dorazí,“ vysvětlil Marek Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií