KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL) o novém milostivém létu: Šance na dovolenou i pro samoživitelky s dětmi
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL) o novém milostivém létu: Šance na dovolenou i pro samoživitelky s dětmi

Přidáno 23. 6. 2022
Ilustrační foto
blesk.cz

Co by mohlo přinést nové Milostivé léto? Ve zpravodejaském pořadu Epicentrum deníku Blesk o tom promluvil předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Výborný vysvětlil, proč se vláda rozhodla pomocný program vyhlásit znovu: „Ta první vlna bohužel byla spojena s některými problémy. Bohužel někteří exekutoři k tomu nepřistoupili úplně košer, protahovali komunikaci s dlužníkem, nedodávali jim včas informaci, kterou nutně potřebovali, to znamená, jaká je ta výše dlužné jistiny. Bohužel pro některé ty dlužníky to znamenalo, že nestihli ten tříměsíční termín,“ sdělil.

Milostivé léto je podle Výborného výhodné nejen pro dlužníka, ale i pro věřitele. „Věřitelé jednorázově dostanou zpátky nemalé peníze, které by na těch jistinách buď nikdy neviděli, nebo v nějakém vzdáleném horizontu. Všeobecná zdravotní pojišťovna takto získala zpět 200 milionů korun,“ uvedl a upozornil, že velkou roli zde hraje i rostoucí inflace.

Více zde.

 

 
kategorie Z médií