KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Nevidím jediný důvod pro jinou politiku řetězců vůči německému a českému sp
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Nevidím jediný důvod pro jinou politiku řetězců vůči německému a českému spotřebiteli

Přidáno 8. 9. 2023
Ilustrační foto
Český rozhlas

Ministr zemědělství Marek Výborný z KDU-ČSL se ve čtvrtek setkal se zástupci osmi největších obchodních řetězců. Mluvil s nimi o cenách potravin, ale také o podílu těch českých na pultech obchodů.

Platí ještě to, co jste řekl po nástupu do funkce, že nejste a nebudete ministrem cenotvorby?
Ano, platí a bude samozřejmě platit i dál.

Jak si potom máme vysvětlit, že o cenách produktů se chcete bavit s představiteli obchodních řetězců?
To jsou dvě odlišné věci. Znovu zdůrazňuji, nejsem ministr, který by ráno na ministerstvu rozhodl, kolik bude stát ten den rohlík nebo kilo mouky. Ale na druhou stranu vnímám i odpovědnost ministerstva zemědělství jednak ke kvalitě potravin, na přímou kontrolu nástroje máme. Jsem rád, že české potraviny, česká zelenina patří k těm nejkvalitnějším v Evropě.

Ale určitě chci vést, a teď podtrhuji to slovo, neformální debaty se všemi články toho řetězce. Na denní bázi se potkávám se zemědělci, farmáři, hovořím s potravináři, čili výrobci potravin. Stejně tak je přece správné, že se potkám, a dneska to bude první schůzka, se zástupci těch, kteří potom ty potraviny dodávají na pulty našich obchodů.

Více zde.

kategorie Z médií