KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Nesmyslům, jako je snižování počtu skotu, budu hlasitě bránit
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Nesmyslům, jako je snižování počtu skotu, budu hlasitě bránit

Přidáno 26. 2. 2024
Ilustrační foto
Novinky.cz

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) o problémech českého zemědělství ví a dlouhodobě je řeší. Výborný se chce mimo jiné zasadit o to, aby dohoda o budoucnosti Evropy neškodila našim zemědělcům, a aby si Česká republika zachovala svou konkurenceschopnost a soběstačnost. 

Jak dopadlo vaše jednání s nespokojenými zemědělci? S demonstranty jste mluvil, i když to vypadalo, že oni s vámi mluvit moc nechtějí.
S demonstranty jsem se sešel dokonce třikrát během dopoledne. Považuji to za úkol politika vést s lidmi diskuzi, byť ne v úplně komfortní atmosféře. Předali mi prostřednictvím svých zástupců dopis, kterým se budu zabývat. Není sice podepsaný, ale obdržel jsem ho od člověka, kterého znám. Je adresovaný všem členům vlády, panu premiérovi a kolegům ministrům ho také doručím. Důležité pro mě byly rozhovory s těmi farmáři a zemědělci, co se chtěli racionálně bavit o svých problémech a starostech.

Protestují proti green dealu, zelenému údělu. Vadí jim například snaha o snižování počtu skotu, které povede k většímu importu jihoamerického hovězího na úkor českého.
Nic takového není v tuto chvíli na stole a já budu velmi hlasitě podobným nesmyslům bránit. Asi nejsme v situaci, kdy by počty doma chovaného skotu měly růst, v hovězím mase jsme plně soběstační, ale v žádném případě nechci, aby se snižovaly. Tyto nápady jsou mimo jakékoliv moje uvažování. Co se týče dalších opatření v green dealu, kterému říkám dohoda o budoucnosti Evropy, ta je potřeba dostat do reálných rámců zdravého selského rozumu.

Více zde

kategorie Z médií