KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat na naše rodiny. Vláda připravuje energetický balíček
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Nesmíme zapomínat na naše rodiny. Vláda připravuje energetický balíček

Přidáno 17. 5. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ceny potravin a energií v České republice, stejně jako v okolních státech, stoupají. Dělá vláda v pomoci českým občanům maximum? Je adresná pomoc správná? Pozvání k okomentování situace do CNN Prima NEWS přijal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. 

,,Situace je vážná a v tuto chvíli dopadá na ty nejzranitelnější skupiny, výzkumy to jasně dokládají. Nejohroženější jsou vícečetné rodiny, maminky, které zůstaly s dětmi samy a osamocení senioři. Tam se vláda snaží zacílit tu adresnou pomoc. Na prvním místě bych chtěl ocenit činnost Potravinových bank i všech lidí, kteří jsou v ternénu,"  řekl Výborný. 

Řeč byla také o další plánované pomoci vlády. ,,My nechceme a nesmíme zapomínat na naše rodiny a seniory. Rád bych se vrátil k energiím. Zde vláda ve spolupráci s ministerstvem průmyslu a obchodu připravuje energetický balíček. Detaily zatím nemohu sdělit, ale mělo by se jednat o zvláštní tarif. Definujeme sociálně zranitelného zákazníka, tam by potom bylo možné zastropovat tarif na odběr plynu a energie," dodal Výborný. 

Více zde. 

kategorie Z médií