KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Nechceme jít cestou nouzového stavu. Svobody a práva občanů chceme chránit
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Nechceme jít cestou nouzového stavu. Svobody a práva občanů chceme chránit

Přidáno 16. 2. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Poslanci opět jednají o novele pandemického zákona. Proč je nutné jej schválit a probrat v režimu legislativní nouze? Pozvání do úterních Událostí,komentářů přijal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

,,Platí to, že všechny vrácené zákony ze Senátu byly projednávány na schůzi v úterý odpoledne. Jedná se o standardní proces, který zde byl i za vlády ANO. Pokud by minulá vláda tu věc nezanedbala a připravila nám další řešení, co s pandemickým zákonem po 28. únoru, tak bychom na to mohli navázat. Oni se na to ale vykašlali. Nevíme, co bude na podzim, chceme na to být připraveni,”  vysvětlil Výborný.

Řeč přišla také na ústavnost tohoto zákona. ,,Pandemický zákon byl již Ústavním soudem posuzován. Byl to ten zákon, který schválila vláda Andreje Babiše. Poprvé byl shledán v souladu s právem. Chci zdůraznit, že jsme nepsali nový zákon. Pouze jsme upravili ty věci, kvůli kterým řada opatření minulé vlády byla rušena. Právě proto jsme ho upravili touto novelou a zároveň ho prodloužili. Opravdu nevíme, co zde bude na podzim. Chceme se chovat zodpovědně a být na tuto situaci připraveni,” dodal Výborný.

Více zde. 
 

kategorie Z médií