KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Musíme pomoci těm nejzranitelnějším
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Musíme pomoci těm nejzranitelnějším

Přidáno 12. 8. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

V Událostech Komentářích na ČT24 vystoupil předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Tématem pořadu byla především vládní pomoc, ale také dividendy ČEZ, ceny potravin a další aktuální témata. 

Pane poslanče Výborný, různé recepty, různé země, Česko má Deštník proti drahotě. Proč bychom měli věřit, že bude takříkajíc dosti solidní na ty podzimní, a hlavně zimní plískanice?
„Tak naše vláda dělá maximum pro to, abychom skutečně pomohli zvláště těm ohroženým skupinám. Asi dneska je jasné, a to platí nejenom pro Českou republiku, platí to i pro další země Evropy, že není možné slíbit pokrytí úplně všeho. To, co děláme, si myslím, že je správně. My musíme pomoci těm, kteří skutečně se začnou propadat do dluhových problémů například zranitelným či rodinám s dětmi. Proto si myslím, že dělá vláda maximum," řekl Marek Výborný.

Je řešením snížení DPH u potravin?
„Na základě německých studií je vidět, že ty zisky z 30 % zůstanou těm řetězcům a mimochodem třeba také dodavatelům jako je Agrofert. A to si myslím, že nikdo nechceme," dodal Výborný

Více zde.

kategorie Z médií