KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Musíme dbát především na to, aby nebyly poškozeny zájmy našich zemědělců a
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Musíme dbát především na to, aby nebyly poškozeny zájmy našich zemědělců a farmářů

Přidáno 19. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima News

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) s představiteli českých farmářů a zemědělců pravidelně komunikuje. Včera vystoupil v pořadu Partie na CNN Prima NEWS, kde také hovořil o tom, že zájmy českých zemědělců je potřeba důsledně prosazovat v rámci EU. Výborný chce mimo jiné bojovat proti přílišné míře byrokracie.

„Je potřeba mít na paměti, že ten, kdo schválil Green Deal, byla vláda Andreje Babiše. Realita je taková, že až díky současné vládě se ročně do zemědělství dostává o čtyři miliardy korun více,“ připomněl ministr zemědělství Marek Výborný.
 
Pro Výborného jsou čeští zemědělci a farmáři prioritou. Za jejich zájmy se staví i před Evropskou komisí. Podařilo se mu třeba vykomunikovat, aby se u nás nadále mohla využívat zelená nafta. „Ambice Green Dealu se snažíme dlouhodobě dávat do parametrů. Není možné, aby byl český zemědělec znevýhodněn oproti jiným, například v množství používání pesticidů. Díky našemu toto nařízení Evropská komise stáhla. A není to o tom, že bychom rezignovali na životní prostředí, na péči o krajinu. To jsou sice také důležité záležitosti, ale ty musíme zasadit do reálných rámců a možností českých farmářů,“ řekl ministr.

Více zde.

kategorie Z médií