KDU.breadcrumbs.homeAktuality Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Mobilní aplikace přinese spotřebitelům aktuální přehled o průměrných cenách
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Mobilní aplikace přinese spotřebitelům aktuální přehled o průměrných cenách v řetězcích

Přidáno 13. 11. 2023
Ilustrační foto
ČT

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) byl hostem nedělních Otázek Václava Moravce. V diskuzi mimo jiné zaznělo, že ceny pšenice, mléka i dalších potravin kontinuálně klesají. Ministr také hovořil o chystané speciální mobilní aplikaci, která zajistí českému spotřebiteli přehled o průměrných cenách.

Ministr zemědělství klade velký důraz na to, aby trend zlevňování potravin pokračoval. „Mám radost z toho, že čeští zemědělci, obchodníci a potravináři u nás podnikají a umí si vydělat. Jsem opravdu rád za každou prosperující mlékárnu i pivovar. Zároveň se ale zasazuji o to, aby na nic nedoplácely české rodiny a zisky výrobců i ceny potravin byly v rovnováze. Stát musí výši cen hájit,“ řekl Výborný.
 
Marek Výborný v pořadu dále představil připravovanou mobilní aplikaci, která by mnohým lidem výrazně usnadnila nakupování. „Obchodní řetězce by do aplikace každý týden zadávaly cenu konkrétního produktu. Každý spotřebitel by hned viděl, kde je konkrétní výrobek nejlevnější a jaká je jeho týdenní průměrná cena. Uživatel tak bude mít přehled o tom, zda kupuje chléb dražší nebo levnější než je průměrná cena v České republice,“ uvedl Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií