KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Ministerstvo práce chystá zákony pro konkrétní pomoc občanům. Vláda nenechá
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Ministerstvo práce chystá zákony pro konkrétní pomoc občanům. Vláda nenechá nikoho padnout

Přidáno 27. 6. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Předseda Poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný v pořadu Partie Terezie Tománkové ujistil diváky, že ministerstvo práce a sociálních věcí v čele s lidoveckým předsedou Marianem Jurečkou, ale i vláda jako celek pracují na sérii cílených opatření, jejichž cílem je pomoci občanům, kteří to potřebují, v nelehké ekonomické situaci. Dále se dotkl tématu energetické bezpečnosti a nastínil, co vláda dělá pro její zajištění.

Poslanec Výborný v pořadu zdůraznil, že vláda nenechá nikoho padnout a zavádí opatření vedoucí ke konkrétní pomoci občanům. „Jak řekl v projevu pan premiér Petr Fiala (ODS): Čekají nás těžké dny, ale vláda je na to připravena. Já bych chtěl připomenout celý balíček zákonů z ministerstva práce a sociálních věcí. Náš lidovecký ministr a předseda Marian Jurečka v posledních dnech jak ve sněmovně, tak teď i v Senátu prosadil věci, které se týkají mimo jiné i příspěvku na bydlení, který od 1. července bude výrazně jednodušší, než tomu bylo doposud. A já bych chtěl vyzvat všechny, kterých se to týká: To je ta konkrétní pomoc. Bude to digitální, fakticky bez nutnosti dodávat ověřené kopie, a takto bych mohl pokračovat dál. Na konci července, či na začátku srpna dostanou rodiny ten pětitisícový příspěvek v situaci, kdy se budou chystat na nový školní rok. Nebude nutné vyplňování desítek dokumentů. Kdo pobírá dneska přídavek na dítě, tak peníze dostane automaticky a ti ostatní o ně jednoduše požádají. Vláda nenechá nikoho padnout,“ zdůraznil Výborný.

Pan poslanec se dotkl také tématu energetické bezpečnosti. „Chceme zajistit, abychom měli dostatečné zásoby plynu a ropy ze zdrojů, které nebudou ohrožovány někým podobným, jako je putinovské Rusko. Ještě před 5 lety jsme 25 % plynu brali z Norska a jenom díky nečinnosti bývalé vlády jsme tento odběr zastavili. ČEZ z podnětu vlády Petra Fialy v tuto chvíli nakoupil kapacity na stlačený zemní plyn v Holandsku. Jednáme také o plynovodu STORK II, což je projekt, který byl díky bývalé vládě zastaven. Jen takovými kroky se můžeme zbavit závislosti na Rusku,“ vysvětlil.

Více zde.

kategorie Z médií