KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto se asi zopakuje – a možná ještě letos
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Milostivé léto se asi zopakuje – a možná ještě letos

Přidáno 9. 2. 2022
Ilustrační foto
Konkursní noviny

Kontroverzní a veskrze populistická akce tzv. Milostivého léta, jež na samé hraně ústavnosti (ne-li už za ní) umožnilo statisícům dlužníků zbavit se snáze exekucí, se možná ještě letos zopakuje. A to navzdory varování právníků před jeho nezákonností kvůli jeho nesystémovosti, tomu, že na toto dobrodiní dosáhl jen někdo, faktu, že lidi učí neplatit své závazky a vesele „sekat“ další i to, že ve finále se i na tento jedinečný pardon naprostá většina asociálů stejně vykašlala.

„Dohodli jsme se s ministrem spravedlnosti Pavlem Blažkem, a to nejen na základě nějaké naší dohody, ale na základě jednání předsedů koaličních stran, na tom, že důvody pro to, aby se Milostivé léto ‚prodloužilo‘, tady jsou,“ uvedl pro Právo Výborný.

Právě tento lidovecko, katolický poslanec je jedním ze dvou spoluiniciátorů právě skončeného tzv. „milostivého léta.“ Ten se ocitl pod silným tlakem lobbistů z různých neziskovek (place- ných přitom i ze státního rozpočtu) kteří mají na této praxi své vlastní zájmy, aby se „milostivé léto“ prodloužilo. To se však s ohledem na politické tanečky ve vládě a v parlamentu legislativně do konce ledna nestihlo a tak se nyní hledají možnosti, jak to udělat jinak. „Hledáme ale cesty, jak bychom Milostivé léto zopakovali, pravdě- podobně v letních měsících tohoto roku,“  řekl Výborný.

Článek byl zveřejněn dne 7. 2. 2022.

Více zde. 

kategorie Z médií