KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Lidovci opět ze všech politických stran postavili nejvíce kandidátů do komu
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Lidovci opět ze všech politických stran postavili nejvíce kandidátů do komunálních voleb

Přidáno 22. 8. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný se zúčastnil nedělní debaty Partie v televizi Prima. Mimo jiné zdůraznil, že lidovci hodlají v nadcházejících komunálních volbách zopakovat vítězství z minula. Také se proti opozičním poslancům zastal současné vlády a upozornil, že pokud za Babiše bylo líp, tak za cenu neudržitelného nárůstu schodku státního rozpočtu.

Pan poslanec v prvé řadě upozornil, že lidovci od komunálních voleb čekají dobrý výsledek. „My jsme postavili opět nejvíce kandidátů do komunálních voleb ze všech politických stran. Dnes máme více jak 3 000 zastupitelů. Věřím, že se nám podaří více než obhájit naše pozice, protože máme velmi kvalitní komunální politiky. Historicky víme, co pálí lidi v obcích, ve městech. Jeden příklad mohu uvést od našeho lidoveckého starosty Zdeňka Mikšovského ze Železných Hor, který využil obecní les podle těžebních plánů k tomu, že vytěžil to, co mohl a za zvýhodněné ceny to prodal občanům své obce. A dovezl jim to až na dvorek," vysvětlil.

Poté se debata stočila na vládní pomoc občanům v nouzi. „Naprosto poctivě a pravdivě mohu říci, že vláda dělá maximum. Vždycky může dělat vláda víc. Každá. Je úplně jedno, jestli bude vládnout KDU-ČSL, sociální demokracie nebo hnutí ANO, vždycky lze dělat více. Je potřeba také vidět, že i státní rozpočet má 2 dvě kapitoly, a to je kapitola příjmů a výdajů. A pak je tady něco, čemu se říká dlouhodobý schodek veřejných financí. A pokud nechceme, aby naše děti a naši vnuci potom řešili neřešitelné problémy, tak nemůžeme postupovat ve stejném duchu, jako to dělal Andrej Babiš a jeho minulá vláda," dodal Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií