KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Klíčová je stabilizace veřejných financí. Euro proto není prioritou
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Klíčová je stabilizace veřejných financí. Euro proto není prioritou

Přidáno 4. 11. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Velká debata o složení i plánech budoucí vlády. Jak se změní přístup k pandemii, zadlužování, energetické krizi nebo euru? Pozvání do Událostí, komentářů přijali předsedové poslaneckých klubů stran pětikoalice, za lidovce promluvil předseda poslaneckého klubu Marek Výborný.
 

V nové vládě vnikne post zmocněnce pro záležitosti Evropské unie a ministra pro vědu, výzkum a technologie. Dvě nově chystané funkce připadnou koalici PirátiSTAN, stejně jako ministerstvo zahraničí. Přetahovat se o to, kdo má převahu v určitých oblastech, považuje předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný za zbytečné. „Nesestavovali jsme vládu na základě jednoho nebo dvou resortů, ale jako celek a výsledek dohody byl rolí ústupků všech pěti partnerů,“ okomentoval vyjednávání poslanec Výborný.
 
Budoucí vláda chce také vytvořit pozici poradce pro národní bezpečnost. Jeho úkolem má být koordinace bezpečnostních služeb v oblasti zahraniční a bezpečnostní politiky. „Jsme v době, kdy čelíme hybridním hrozbám, a právě proto bude dobré, když bude mít premiér k ruce tohoto poradce,“ vysvětluje Výborný.

Euro je zatím spíš v nedohlednu
„Klíčová je stabilizace veřejných financí, protože není možné pokračovat v tom neuvěřitelném zadlužování tak, jak ho nastavila současná vláda,“ doplňuje Výborný. Přijetí eura proto není prioritou.

Více zde. 

kategorie Z médií