KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Každý příběh Milostivého léta dává smysl
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Každý příběh Milostivého léta dává smysl

Přidáno 24. 5. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Letos na podzim se zopakuje akce Milostivé léto, která dá opět jedinečnou šanci dlužníkům zbavit se za určitých podmínek svých dluhů vůči státu nebo dalším veřejnoprávním subjektům. Pozvání k okomentování do pořadu Co na to vaše peněženka přijal předseda Podvýboru pro problematiku exekucí, insolvencí a oddlužení Marek Výborný (KDU-ČSL). 

,,V první vlně to byly desítky tisíc lidí, kteří toho využili a mohli začít s čistým štítem. Každý ten příběh dává smysl, zvláště v dnešní době, kdy se lidé potýkají s dramaticky rostoucími náklady na živobytí, které, když čelíte dluhové pasti nebo jste v exekucích, dramaticky dopadají na životy rodin,“ zdůraznil Výborný důležitost druhého kola této akce. V souvislosti s tím zmínil i přípravu takzvaného energetického balíčku, který by měl ohroženým skupinám ulevit zejména na začátku další topné sezóny.

Řeč byla také o valorizaci důchodů. „Je to o finanční odpovědnosti každého jednotlivce, každé domácnosti i seniorů. Seniorům naše vláda letos valorizovala důchody v lednu, v červnu stoupnou důchody o 1000 Kč a je vysoce pravděpodobné s ohledem na rostoucí inflaci, že nás na podzim čeká ještě třetí valorizace. To je historická situace, která se zatím nikdy v ČR neopakovala,“ řekl Výborný.

Více zde. 


 
kategorie Z médií