KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Jsme připraveni se o platech politiků bavit se všemi
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Jsme připraveni se o platech politiků bavit se všemi

Přidáno 17. 3. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Prezident Pavel ve spojitosti s podpisem úpravy mimořádné valorizace důchodů otevřel téma zmražení platů politiků v rámci společenské solidarity. Problematiku pro Českou televizi objasňoval předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

„Platy ústavních činitelů, kterých je přibližně 300, jsou svázány s platy 3000 soudců a zhruba 1200 státních zástupců. A my jsme opakovaně čelili reálné hrozbě, že právě soudci a státní zástupci se začali obracet na Ústavní soud v žalobách na to, že tzv. legitimní očekávání, pokud jde o jejich platy, nebylo naplněno,“ objasnil předseda Výborný.
 
„Po dvou letech, kdy jsme svého času všichni svorně hlasovali pro zamrazení, došlo ke skokovému nárůstu. Ten návrh, který ANO předložilo, je připraven tak, že se zamrazí platy a zase jednou dojdeme k okamžiku, kdy platy budou skokově narůstat. Proto jsme tu schůzi nepodpořili,“ zdůvodnil.
 
„Za nás mohu říct, že bychom chtěli nalézt řešení, ke kterému se nebudeme muset každý rok vracet. Jsme připraveni se teď seriózně bavit se všemi, i s opozicí,“ zakončil Marek Výborný.
 
Více zde.

kategorie Z médií