KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Jsem rád, že pan prezident dal jasně najevo, že je schopen plnit své pravom
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Jsem rád, že pan prezident dal jasně najevo, že je schopen plnit své pravomoci

Přidáno 6. 11. 2021
Ilustrační foto
Česká televize

Lékařské konzilium oznámilo, že prezidentův zdravotní stav dále vyžaduje hospitalizaci. Sám prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro Frekvenci 1 připustil, že jeho zdravotní stav na počátku hospitalizace v Ústřední vojenské nemocnici nebyl dobrý. Veřejné vyjádření Miloše Zemana ocenila politická scéna. Většina oslovených politiků v tom vidí známku zlepšujícího se stavu prezidenta. Hostem 90’ ČT24 byl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. 

Prezident oznámil, že jmenuje Petra Fialu premiérem. Jak důležité je v této fázi jasné slovo prezidenta? „Máme Ústavu ČR, podle ní se musíme řídit. V pondělí bude ustavena nová Sněmovna, začíná ustavující schůze. Následovat budou další ústavní kroky, kde už samozřejmě hlava státu, hraje klíčovou a důležitou roli. Já bych chtěl hlavně říci, že jsem rád, že se zdravotní stav prezidenta zlepšil a že bude moci dostát všem svým pravomocem a povinnostem, které z ústavy vyplývají,“ řekl na úvod Marek Výborný.
 
„Nejsme nadšení z toho, že bychom museli jako Sněmovna nebo Senát v nějakém krajním případě aktivovat článek 66. Jsem rád, že prezident dal jasně na vědomí, že je schopen ty základní pravomoci, které se týkají přijetí demise vlády a pověření premiéra, skutečně vykonat,“ dodal poslanec Výborný s tím, že článek 66 ústavy je naprosto mimořádná věc.

Více zde. 

kategorie Z médií