KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Jsem připraven naslouchat expertům a rozhodovat se na základě dat a analýz
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Jsem připraven naslouchat expertům a rozhodovat se na základě dat a analýz

Přidáno 3. 7. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Šetření na dotacích musí dopadnout spravedlivě na všechny, řekl v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS nový ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL). Při řízení ministerstva se chce soustředit na efektivní komunikaci. Svou nestrannost vnímá jako benefit zejména pro budoucí jednání mezi různými zájmovými skupinami.

„To, že nejsem spjat se zemědělským prostředím, považuji jednoznačně za svou výhodu. Prostředí ministerstva, které zahrnuje nejen zemědělce, ale také například lesníky, vodohospodáře a spotřebitele, je natolik pestré a střetává se v něm tolik různých zájmů, že fakt, že za sebou nikoho nemám, je opravdu benefitem. Jsem čistým listem papíru. Rozhodně se však nestanu loutkou různých zájmových skupin. Do svého poradního týmu si vybírám experty, kterým mohu věřit a kteří jsou do jisté míry nezávislí. Má rozhodnutí pak budou vycházet zejména z dat a analýz,“ řekl na úvod Marek Výbroný.

Lidovecký ministr se nechce vymezovat vůči svému předchůdci, naopak chce navázat na jeho práci. „Během vedení resortu Zdeňkem Nekulou se podařilo dosáhnout mnoha úspěchů, mezi něž patří například velmi dobře zvládnuté české předsednictví v Radě Evropské unie. Co se týče mé komunikace na politické úrovni, chci velmi aktivně přistupovat ke členům zemědělského výboru bez ohledu na stranickou příslušnost. Platí to pro Poslaneckou sněmovnu, Senát i Evropský parlament, v němž se rozhoduje o základních parametrech ovlivňujících naši zemědělskou politiku a zemědělce. K tomu jsem připraven a moc se na to těším,“ doplnil Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií