KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Mou prioritou v čele resortu je změna komunikačního stylu
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Mou prioritou v čele resortu je změna komunikačního stylu

Přidáno 30. 6. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Marek Výborný byl ve čtvrtek jmenován ministrem zemědělství. V čele resortu chce hledat vyváženost a kompromis mezi zájmy zemědělců, lesáků, vodohospodářů i spotřebitelů. Přeje si klást důraz na komunikaci nejen v rámci resortu zemědělství, ale také mezi jednotlivými ministerstvy. I to uvedl v pořadu Interview ČT24.

„Před šesti lety jsem vstoupil do Poslanecké sněmovny z pozice ředitele školy, člověka, který měl zkušenosti z oblasti vzdělání. Tehdy na mě také nezbylo místo ve školském výboru. A protože nikdo nechtěl do výboru ústavněprávního, řekl jsem si, že to rád zkusím. Nejsem právník a tenkrát jsem ani netušil, jaký je rozdíl mezi exekucí a insolvencí. Přesto si myslím, že se nám s týmem podařila řada věcí. Například Milostivé léto u nás zná snad úplně každý. Vážně jsem tehdy o daném tématu nic nevěděl, ale s odborníky jsme dokázali v oblasti dluhové problematiky udělat opravdu mnoho. Nikdy nebudu odborníkem na zemědělství. Na resort nastupuji s politickým mandátem jako člověk připravený komunikovat a naslouchat. To je něco, na čem jsem si vždy zakládal. Buduji si kolem sebe odborný tým, se kterým budu vše konzultovat,“ uvedl Marek Výborný.

Jednou z hlavních priorit nového ministra zemědělství bude změna komunikačního stylu. „Pevně doufám, že se nám podaří styl změnit nikoli v můj prospěch, ale ve prospěch českých zemědělců. Jsem ministrem zemědělců, lesáků, vodohospodářů a také spotřebitelů. Musíme hledat vyváženost a kompromis mezi potřebami a zájmy jednotlivých stran. Tento zápas jednoduše nemůže skončit 10:0. Resort je velmi široký a zájmy jednotlivých aktérů mohou jít často proti sobě. Musíme se ale umět dohodnout. Chtěl bych také zdůraznit, že musíme umět komunikovat nejen v rámci sektoru zemědělství, ale také s dalšími resorty,“ vysvětlil ministr zemědělství.

Více zde.

kategorie Z médií