KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Horší než covid je pandemie strachu
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Horší než covid je pandemie strachu

Přidáno 15. 4. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Pandemie nás v mnohém posílí a budeme schopni více zvládat krizové situace, myslí si poslanec KDU-ČSL Marek Výborný. Podle něj je horší než koronavirus pandemie strachu, protože lidé zapomněli, že existuje naděje. V pořadu Interview na CNN Prima NEWS se také zastal ministra školství Roberta Plagy (za ANO) a nastínil, jak zvládá po smrti manželky výchovu tří dětí.

„Věřící mají určitou míru naděje a vědomí, že jsou tady věci, které životní trable přesahují. Poslední rok se ukazuje, že horší než covid je pandemie strachu. Zapomněli jsme, že tu je nějaká naděje,“ řekl v pořadu Interview poslanec Marek Výborný.
 
Považuje se za optimistu a každá krize je prý znamením šance. „Pandemie nás v mnohém posílí a budeme schopni zvládat krizové situace. Také nás hodně naučí, budeme schopni nalézat nové možnosti komunikace nebo práce. Budou to skvělá data pro sociology,“ vysvětlil.
 
Výbornému v roce 2019 zemřela manželka, proto se vzdal předsednického postu lidovců. Sám tak začal vychovávat tři děti. „Rozhodnutí ve mně uzrálo okamžitě. Lidovci říkají, že odpovědnost za rodinu musí být na prvním místě, tak přece nemohu kázat vodu a pít víno,“ dodal. Uvažoval také o složení poslaneckého mandátu, ale i díky vstřícnosti nejen stranických kolegů to neudělal.
 
Důležité jsou rodinné vztahy
Ve složitých životních chvílích mu hodně pomáhá víra a oceňuje, jak ho lidé v jeho okolí podporují: „Markétu tady stále máme. Současně na to nejsme sami, v této dramatické situaci se ukázalo, jak moc jsou důležité rodinné vztahy. Všichni nás dokázali neuvěřitelně podržet.“

Více zde.

 
 
kategorie Z médií