KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Hnutí ANO je pro nás naprosto nepřijatelné
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Hnutí ANO je pro nás naprosto nepřijatelné

Přidáno 30. 8. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Volby, koronavirus a odposlechy BIS, to byla témata nedělní Partie Terezie Tománkové nad kterými diskutovali pirátký poslanec Mikuláš Ferjenčík, lidovecký poslanec Marek Výborný, hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák (ANO) a lídr hnutí Přísaha Robert Šlachta. 

„Naše opozice je koalicí pro změnu. Nemáme jen program antibabiš. Ať si každý položí otázku, zda se mu za 4 roky zlepšil život, a to bez ohledu na covid. Jsem přesvědčen, že ne, proto máme takový program. Dennodenně jsme mezi lidmi, kteří říkají, že směs populismu s extremismem už nechtějí,“ řekl v úvodu lidovecký poslanec Marek Výborný. Zároveň doplnil, že nejlepším kandidátem na budoucího premiérea České republiky je Petr Fiala a vyloučil jakoukoliv spolupráci s hnutím ANO. „Hnutí ANO je pro nás naprosto nepřijatelné, a to pro všechny tři strany. Nemůžeme pokračovat v něčem, co tady čtyři roky pravdivě kritizujeme,“ dodal Výborný. 
 
Problematika BIS do médií nepatří

„Je velmi nešťastné, že se téma BIS takto veřejně probírá v médiích. Přesně toto škodí tajným službám. Nikdo z nás nemůže říct, kde je pravda. Za vlády Bohuslava Sobotky jsme prosazovali vytvoření kontrolního orgánu, který může vstupovat do živých svazků. Tato vláda ale nebyla dodnes schopna tento orgán ustanovit,“ řekl k odposlechům lidovecký poslanec. 

Více zde. 

kategorie Z médií