KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Dvojí kvalita potravin v různých státech už neexistuje
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Dvojí kvalita potravin v různých státech už neexistuje

Přidáno 3. 11. 2023
Ilustrační foto
Seznam Zprávy

Ministr zemědělství za KDU-ČSL Marek Výborný byl hostem podcastu Ptám se já. Výborný hovořil o kvalitě potravin na českém trhu i o jejich zlevňování. Tématem byla také spolupráce v rámci koalice SPOLU.

„V České republice máme kvalitní potraviny. Za jejich kvalitu a bezpečnost nesu odpovědnost. Fungují tu Státní potravinářská inspekce a Státní veterinární správa, přičemž tyto instituce každodenně potraviny kontrolují. Výsledky kontrol jsou zřejmé. Záchyt problematických šarží českých potravin je výrazně nižší než u těch, které jsou sem dováženy. Česká zelenina, ovoce či maso patří k těm nejkvalitnějším a nejbezpečnějším v Evropě. To je realita,“ řekl ministr.

Marek Výborný zároveň ubezpečil, že dvojí kvalita potravin je již minulostí. „I díky poslancům Evropského parlamentu už není možné, aby stejná potravina měla odlišnou kvalitu. Jsme součástí jednotného trhu, dvojí kvalita potravin je vyřešená věc,“ prohlásil.

„Ceny potravin u nás kontinuálně klesají. Potraviny táhnou v současnosti dolů i celkovou inflaci, což je dobře,“ dodal Marek Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií