KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Co jsme slíbili, plníme. Schodek státního rozpočtu bude 280 miliard korun
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Co jsme slíbili, plníme. Schodek státního rozpočtu bude 280 miliard korun

Přidáno 10. 2. 2022
Ilustrační foto
Český rozhlas

Vláda schválila návrh státního rozpočtu pro letošní rok. Ten počítá s deficitem 280 miliard korun, tedy o 100 miliard méně, než plánoval kabinet Andreje Babiše (ANO). Mimo jiné kvůli úsporám nedojde k navýšení plateb za státní pojištěnce. Podle opozice se to podepíše na kvalitě poskytované péče. Vláda to odmítá. „Zdravotní pojišťovny mají v tuto chvíli na rezervách k dispozici 50 miliard korun a z těchto rezerv vyčerpaly pouze pětinu,“ reaguje Marek Výborný (KDU-ČSL). 

„Je to o tom, jestli tam ty peníze necháme ležet. Ministr financí Zbyněk Stanjura (ODS) se potkal s ministrem zdravotnictví Vlastimilem Válkem (TOP 09) a zástupci všech zdravotních pojišťoven a na základě tohoto jednání jsme mohli nechat odvody za státní pojištěnce na stejné úrovni jako předchozí vláda,“ vysvětluje předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Výborný. 

Nejde tedy o škrt, tvrdí, ale o pouhé ponechání stávající výše odvodů. A zdůrazňuje, že tímto opatřením v žádném případě nedojde k ohrožení lékařské nebo zdravotní péče.

Více zde. 

kategorie Z médií