KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Chceme zůstat konkurenceschopní
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Chceme zůstat konkurenceschopní

Přidáno 20. 2. 2024
Ilustrační foto
Česká televize

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) nebere protesty zemědělců na lehkou váhu. Jako host pořadu 90‘ ČT24 včera rovněž vysvětlil, proč je obraz českého farmáře či zemědělce v očích veřejnosti v ohrožení. Řeč přišla i na Green Deal.

„Některé agresivní projevy protestu zhoršují veřejný obraz českého zemědělství v očích veřejnosti, což mě mrzí. Jestli však dnešní den přinesl něco pozitivního, pak to je zpětná vazba od farmářů a zemědělců, se kterými jsem celé dopoledne vedl dialog a hovořil o jejich reálných problémech. Diskuzi jsem dnes vedl s lidmi, kterých si skutečně vážím,“ řekl ministr Marek Výborný.
 
Lidovecký ministr také hovořil o Green Dealu. Dohodu v původní podobě, která zcela neodpovídala možnostem českého zemědělství, podepsala vláda Andreje Babiše. „Chceme zachovat kvalitní půdu a čisté vody pro další generace. Chceme reagovat na klimatickou změnu, které neutečeme. Ale musí se změnit parametry současné Evropské komise. Evropa totiž musí zůstat konkurenceschopná vůči Jižní Americe, Asii a USA. Jsem rád, že se nám například podařilo, aby EK stáhla nařízení o pesticidech ze svého projednávání. Musíme používat zdravý selský rozum,“ je přesvědčený Výborný.
 
Marek Výborný také dodal, že o nastavení systému podpor malých a středně velkých zemědělců hodlá vést debatu. Do konce února ministr zemědělství přijde s konkrétním řešením.

Více zde.

kategorie Z médií