KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): České zemědělství je potřeba chránit co nejefektivněji
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): České zemědělství je potřeba chránit co nejefektivněji

Přidáno 13. 2. 2024
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) stojí jednoznačně za českými farmáři a zemědělci. Je v pravidelném kontaktu se zástupci organizací, jako je třeba Agrární komora. Jeho cílem je snížit míru byrokracie a také učinit potřebné kroky k tomu, aby naše zemědělství nebylo poškozováno.

„Na Ministerstvu zemědělství máme antibyrokratickou komisi, kde nesedí úředníci, ale farmáři a zemědělci, lidé z terénu. Jejich závěry se snažím přetavit v konkrétní změny vyhlášek, nařízení, předpisů či zákonů tak, abychom byrokracii zjednodušovali,“ prohlásil ministr zemědělství Marek Výborný, který nespokojenost zemědělců chápe. „Sdílím rozhořčení zemědělců a zároveň si vážím konstruktivnosti, protože záležitosti se vždy lépe řeší u jednacího stolu než v ulicích,“ dodal. Zároveň ujistil, že je v blízkém kontaktu například se zástupci Agrární komory.

„Naším cílem je chránit českou půdu a zemědělce tak, abychom reagovali na klimatickou změnu. Musí to však být v takových mezích, abychom tím české zemědělství nepoškodili. Sám jsem v Bruselu například protestoval proti tomu, aby se plošně snižovalo používání pesticidů o 50 %,“ vysvětlil Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií