KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Česká vláda zveřejněnou strategií dala najevo jasný plán, jak čelit uprchli
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Česká vláda zveřejněnou strategií dala najevo jasný plán, jak čelit uprchlické krizi

Přidáno 14. 4. 2022
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Evropská komise hledá cesty a prostředky, jak státům pomoci s uprchlickou krizí. O peníze bude možné žádat také zpětně a to od data, kdy začal válečný konflikt. Pozvání k okomentování na CNN Prima NEWS přijal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. 

,,Jsme druhou nejvíce postiženou zemí ve smysmlu uprchlické krize po Polsku, třetí za námi je Rakousko. Česká vláda tou dnešní zveřejněnou strategií dává jasně najevo plán, po kterém volala opozice. To, co dnes bylo zvěřejněno, je živý dokument a materiál, který bude podroben veřejné debatě a diskusi. Bude se jí moci účastnit i opozice. Evropská unie také deklarovala, že je připravena pomoci ve výši až 60 miliard s těmi náklady, které souvisí s uprchlickou krizí," řekl Výborný. 

Řeč byla také o tom, jakým způsobem se bude o prostředky na pomoc žádat. ,,Je to o jednání mezi vládou, jednotlivými ministerstvy, Evropskou komisí a Evropskou unií. Ta jednání nejsou v tuto chvíli uzavřena. Jednoznačně zde můžu deklarovat, že se Evropská unie jasně vyjádřila k tomu, že se bude podílet na nákladech, které jednotlivé členské země mají se zvládáním uprchlické vlny," uvedl Výborný.  

Více zde. 

kategorie Z médií