KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Ceny potravin v ČR kontinuálně klesají.
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Ceny potravin v ČR kontinuálně klesají.

Přidáno 30. 10. 2023
Ilustrační foto
Česká televize

Marek Výborný (KDU-ČSL) byl v sobotu hostem pořadu Týden v politice. Vyjádřil se k nedávné programové konferenci, na které lidovci deklarovali, že se chtějí soustředit na témata životního prostředí a zemědělství. Upozornil také na klesající ceny potravin v České republice.

„Snažíme se o synergii v rámci vlády, konkrétně třeba s Ministerstvem životního prostředí. Spolupráce se týká například některých pozemkových úprav, které jsou velmi důležité pro naši krajinu. Právě zde je prostor na přeměnu krajiny, kdy vytváříme pro akumulaci vody v přírodě různé mokřady, tůně, remízky, stromořadí a podobně. Na tyto investice jsme právě díky spolupráci schopní použít prostředky od Ministerstva životního prostředí,“ uvedl Výborný.
 
V rozhovoru také zaznělo, že ceny potravin klesají. „Když se podíváme na vývoj cen potravin, vidíme, že jejich cena v České republice již zhruba pět měsíců kontinuálně klesá. Nová čísla z Eurostatu dokonce ukazují, že u nás ceny potravin klesají rychleji a intenzivněji než v celé Evropské unii,“ řekl ministr.

Více zde.

kategorie Z médií