KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Bezprecedentní krizová doba vyžaduje nestandardní legislativní procesy
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Bezprecedentní krizová doba vyžaduje nestandardní legislativní procesy

Přidáno 26. 10. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Předseda lidoveckého poslaneckého klubu Marek Výborný v pořadu Události, komentáře České televize hájil postup vlády v současné bezprecedentní krizi. Upozornil, že si tato situace vyžaduje také bezprecedentní legislativní postupy.

„Velmi si ale cením toho, že na základě tohoto jednání jsme se shodli na tom, že daň z neočekávaných zisků bude platit mezi lety 2023 až 2025, nikoliv zpětně na rok 2022. Ta určitá míra rizika, že by to mohlo být klasifikováno jako neústavní, tady byla a my jsme do tohoto rizika nechtěli jít,“ uvedl s tím, že museli počkat, jak se k dani postaví EU.

Na výtky, že zákon neprošel řádným legislativním procesem, podotkl, že nic jiného nezbylo. „Pokud chceme dosáhnout toho, abychom se nepřeklopili do 1. ledna a neřešili problém retroaktivity, tak nezbylo nic jiného než pozměňovací návrh,“ uvedl Výborný s tím, že proces byl nastaven tak, aby zákon mohl být ve třetím čtení a všechny příjmy byly tak legislativně ošetřeny.

„Je to daň za to, že žijeme v bezprecedentní krizové době. Jsme pod tlakem a musíme na to nějakým způsobem reagovat,“ dodal Výborný.

Více zde.

kategorie Z médií