KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Bez pandemického zákona nebude možné nařídit pracovní karanténu nebo použív
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Bez pandemického zákona nebude možné nařídit pracovní karanténu nebo používat aplikaci Chytrá karanténa pro cestování

Přidáno 11. 2. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Kabinet má několik variant, jak do konce měsíce prosadit novelu pandemického zákona. Proč je nutné její prosazení? Co by se dělo v případě, kdybychom tento zákon neměli? Pozvání do 90’ ČT24 přijal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

,,Nejedná se o nový pandemický zákon, ale pouze o jeho novelu, kterou by vláda měla v záloze. Bez tohoto zákona nebude možné nařídit například pracovní karanténu. Vzali jsme v potaz také všechny nálezy soudu, které se týkaly minulé vlády. Podobným situacím se chceme vyhnout, proto jsme to zapracovali do této novely,” uvedl Výborný.

Řeč přišla také na aplikaci zákona pro případy zahraničního cestování. ,,Na základě pandemického zákona je možné fungování systému Chytré karantény, včetně certifikátů, teček, atd. Pokud chceme, aby naši občané mohli jezdit o prázdninách do zahraničí, potřebujeme mít tento systém k ruce. Jinak by museli jezdit s papírovým certifikátem,” dodal Výborný. 

Více zde. 


 
kategorie Z médií