KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Marek Výborný (KDU-ČSL): Demonstrace končí v okamžiku, kdy se děje jakékoli násilí
Zpět

Marek Výborný (KDU-ČSL): Demonstrace končí v okamžiku, kdy se děje jakékoli násilí

Přidáno 14. 3. 2023
Ilustrační foto
CNN Prima NEWS

Novela o mimořádné valorizaci penzí míří na Hrad. Jaký bude její osud? Představují demonstrace na Václavském náměstí důvod k obavě? Je komunikace vlády se zástupci opozice dostatečná? Na otázky v pořadu K věci CNN Prima NEWS odpovídal předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný.

Lidovecký poslanec se v úvodu vyjádřil k sobotním protivládním protestům. „S lidmi musíme komunikovat. Jako vláda a jako KDU-ČSL se o to maximálně snažíme. Domnívám se, že informace, které směřovaly například k seniorům, když jsme minulý a předminulý týden jednali o důchodech, byly jasné a srozumitelné. Co se týče samotných protestů, je třeba se proti nim ohradit v momentu, kdy překročí určitou hranici. Útok na Národní muzeum a snaha o odstranění ukrajinské vlajky jsou naprosto neakceptovatelné. Všichni si musíme nezávisle na tom, zda jsme voliči koalice či opozice, uvědomit, že veškeré demonstrace končí v okamžiku, kdy se děje jakékoli násilí. To do moderní, civilizované a demokratické společnosti jednoduše nepatří,“ sdělil Marek Výborný.

Řeč přišla také na podpis novely zákona o důchodovém pojištění prezidentem republiky. „Je třeba zdůraznit, že úpravou červnové valorizace se růst důchodů nezastaví, jejich výše naopak v každém případě poroste, a to v průměru o 760 korun. Historicky tedy výše průměrného důchodu poprvé překročí 20 000 korun. Penze za vlády Petra Fialy narostly o 31 procent. Panu prezidentovi jsme všechny argumenty odůvodňující úpravu valorizace sdělili již v době, kdy o novele zákona teprve jednala vláda. Má veškeré podklady k tomu, aby se rozhodl, zda ji podepíše či nikoli,“ řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL.

Více zde.

kategorie Z médií