KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Máme program pro zadluženou zemi, koalice po volbách vydrží, říká Benešík
Zpět

Máme program pro zadluženou zemi, koalice po volbách vydrží, říká Benešík

Přidáno 24. 9. 2021
Ilustrační foto
5plu2

Koalici Spolu ve Zlínském kraji vede do letošních voleb Ondřej Benešík. V rozhovoru mluví o potřebě rodinné politiky i nízkých mzdách v regionu.

Jak došlo k tomu, že jste se stal lídrem?
Byl jsem zvolen jako jednička kandidátky KDU-ČSL a poté jsme si v rámci koalice Spolu rozdělili jednotlivé kraje. Zlínský kraj je naše bašta, dlouhodobě tady máme výborné výsledky, takže i proto mi připadla pozice lídra.

Vydrží vaše koalice i po volbách?
Vydrží. Nejsme totožné strany, v mnohém se lišíme, ale je více věcí, které nás spojují a na kterých se dokážeme domluvit.

A opravdu není vaším jediným pojítkem téma AntiBabiš?
To určitě ne. Máme program pro zemi, která je kvůli covidu ve složité situaci, je obrovsky zadlužená a státní aparát narostl, což zdražuje život úplně všem. Navíc dochází k velkému zdražování snad všeho. Kdyby byl naším jediným pojítkem AntiBabiš, nejsme schopni dát dohromady tak podrobný program, jaký koalice Spolu prezentuje. Ale je pravda, že nás trápí i způsob, jakým Andrej Babiš naší zemi vládne. Dám jeden příklad: není možné, aby jeden člověk rozhodoval o tom, jaký bude u nás systém dotací, ten samý pak ovlivňoval jejich rozdělení a nakonec je i pobíral. Lidé vidí, jak se státní úředníci buď bojí, nebo postupují liknavě a snaží se nevyšetřovat nic, do čeho by mohla být zapletena firma pana Babiše. Tady připomenu kauzu otravy Bečvy.

Více zde

kategorie Z médií