KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Macron jen volá do Kremlu a ptá se Putina, kdy ukončí válku. Hrdinou je Biden, tyranii pojmenoval pr
Zpět

Macron jen volá do Kremlu a ptá se Putina, kdy ukončí válku. Hrdinou je Biden, tyranii pojmenoval pravým jménem, říká Zdechovský (KDU-ČSL)

Přidáno 29. 3. 2022
Ilustrační foto
EuroZprávy.cz

Místopředseda lidovců a europoslanec Tomáš Zdechovský otevřeně tvrdí, že francouzský prezident Emmanuel Macron silně selhává při diplomatickém řešení týkajícím se války, kterou rozpoutala Ruská federace vůči Ukrajině.

„Evropě je už pro smích. Každý týden zavolá Putinovi do Kremlu, zeptá se jej, zda nechce zastavit konflikt na Ukrajině, ruská hlava státu mu řekne, že nikoli, tak Macron poděkuje a řekne, že zavolá zase příští týden, zda si Putin svůj názor nerozmyslí.“ Naopak hrdinou dnešních dní je podle něj americký prezident Joe Biden. „Jeho varšavský projev byl silný, odvážný a správně v něm nazval Putina řezníkem. Tyranii pojmenoval pravým jménem. Jinou rétoriku ani užít nejde a Macronovo vymezení proti zmíněné invektivě je opravdu směšné,“ říká pro EuroZprávy.cz Tomáš Zdechovský.

Je přesvědčený, že šéf Bílého domu Joe Biden uštědřil tvrdou lekci kancléři Spolkové republiky Německo Olafu Scholzovi i francouzskému prezidentovi Emmanuelu Macronovi. Místopředseda KDU-ČSL Tomáš Zdechovský vyzdvihuje varšavský projev amerického prezidenta, ve kterém podle něj nejen ukázal, že USA stojí na straně Ukrajiny a Rusy současná administrativa považuje za tyranskou, ale také naznačil, aby někteří evropští státníci už přestali kolem Kremlu opatrně našlapovat. „A těmi politiky jednoznačně myslel Scholze s Macronem. Vzkázal jim, že on nikdy nepřipustí, aby si Putin kladl jakákoli ultimáta, což oba dva bohužel tolerují.“

Uhlazování rétoriky na podstatě projevu nic nezmění
S Bidenovou rétorikou naprosto souzní. „Vyslal jasný signál, že Ruska už má plné zuby a neváhal Putina označit za řezníka. Jinou invektivu ani užít nemohl. Biden v přímém přenosu předvedl, že opravdu usiluje o demokratický svět. Líbí se mně, že odhodil diplomacii a tyranii pojmenoval pravým jménem, a to tím, že Putina označil za řezníka. Je hrdinou dnešních dní, proslov byl totiž silný a odvážný,“ tleská europoslanec, který připomíná, že Biden neváhal přiletěl do polského Řešova, který leží jen 60 kilometrů od ukrajinských hranic. „Nebál se riskovat, když se ocitl tak blízko válečné zóny. Velmi jej v místě zajímalo, jak pomáhá vyzbrojovaní ukrajinské armády," zakončil Zdechovský. 

Více zde. 

kategorie Z médií