KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lumír Kantor (za KDU-ČSL): Zavedení nadstandardů ve zdravotnictví v současnosti nepřipadá v úvahu
Zpět

Lumír Kantor (za KDU-ČSL): Zavedení nadstandardů ve zdravotnictví v současnosti nepřipadá v úvahu

Přidáno 24. 11. 2022
Ilustrační foto
Česká televize

Lidovecký senátor Lumír Kantor v pořadu 90' ČT24 odmítl zavedení nadstandardů ve zdravotnictví. V současné krizové době by dle něj podobný krok nepřinesl nic pozitivního. Také řekl, že v tuto chvíli nehrozí žádné ohrožení kvality zdravotnické péče.

Dle jeho názoru zavedení tzv. nadstandardů ve zdravotnictví v současnosti nepřipadá v úvahu. „V této chvíli, v té nejistotě, v tom strachu, ve kterém lidé jsou, si myslím, že na to prostor není. Pokud by se v budoucnu jakkoli zvyšovaly platby občanů do zdravotnictví, musíme dbát na to, aby byly velmi precizně spočítány jejich sociální důsledky,“ zdůraznil senátor.

Kantor také odmítl, že by docházelo ke snižování kvality zdravotnictví. „Zatím vidím i ve své lékařské praxi, že na kvalitě péče se nemění nic. A nevypadá to, že by k nějakým zásadním propadům mělo docházet. Jistěže pokud by k této situaci docházelo, tak je potřeba hledat nějaké řešení,“ dodal.

Více zde.

kategorie Z médií