KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lukáš Curylo: Mediální gramotnost studentů je důležitá
Zpět

Lukáš Curylo: Mediální gramotnost studentů je důležitá

Přidáno 21. 2. 2024
Ilustrační foto
penize.cz

Mediální olympiáda, kterou pořádá Moravskoslezská vědecká knihovna v Ostravě, je národní soutěží v mediální a informační gramotnosti. První kolo se konalo na konci ledna a jednou z nejlepších škol byla ta z Krnova. Důležité ale je podle Lukáše Curyla především to, že studenti mají o média velký zájem. 

„Musím ocenit, že se do soutěže věnované mediálnímu vzdělávání zapojilo opravdu veliké množství studentů z Moravskoslezského kraje, a navíc se skvělými výsledky. V prvním celorepublikovém kole se mezi deset nejlepších dostalo šest týmů z našeho regionu. To je obrovský úspěch, který může být důkazem, že se náš kraj skutečně významně posunul od těžkého průmyslu k novým technologiím. Všem našim nadaným středoškolákům gratuluji a týmu, který postoupil do finále, držím palce. Velmi si vážím práce našich pedagogů, kteří se s elánem věnují rozvoji dovedností mladých lidí,“ konstatuje Lukáš Curylo, náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje pro kulturu a památkovou péči.

Mediální olympiáda přilákala na 2500 zájemců ze všech 14 krajů České republiky. Průběžné výsledky ilustrují, jak si dnešní mladí lidé dokážou poradit s ověřováním důvěryhodnosti různých mediálních sdělení. Do soutěže se přihlásilo 713 týmů středoškoláků z 258 škol a zapojilo se 315 pedagogů, přičemž v ČR máme celkem 1280 středních škol.

Více zde.

kategorie Z médií