KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lídra trojkoalice pro sněmovní volby vyberou ve Zlínském kraji lidovci
Zpět

Lídra trojkoalice pro sněmovní volby vyberou ve Zlínském kraji lidovci

Přidáno 19. 11. 2020
Ilustrační foto
iDNES

Celostátní předsedové těchto tří stran už podepsali memorandum, že ve volbách do Poslanecké sněmovny v příštím roce budou kandidovat společně. Za cíl přitom mají volby vyhrát. Dohodu ještě mají posvětit stranické orgány, ale málokdo čeká, že by byly proti.

„Je to projekt, který dává smysl. Ve společnosti je poptávka po sjednocení opozice, nechceme tříštit síly,“ uvedla senátorka a šéfka lidovců ve Zlínském kraji Šárka Jelínková, která je i místopředsedkyní strany.

„Zvyšují se tím naše šance na volební úspěch,“ souhlasí regionální předseda ODS Stanislav Blaha.

Spojení je výhodné také pro TOP 09, která v posledních sněmovních volbách získala v kraji jen necelá tři procenta. „Nechtěli jsme kandidovat sami, a proto jsme přivítali, že vznikla tato koalice. Je lepší, že to bylo na celostátní úrovni, než aby se každá strana musela v regionu domlouvat sama,“ podotkl krajský předseda TOP 09 Vít Peštuka.

Už nyní je jasné, že pozice jedničky připadne lidovcům. „Je to pochopitelné, pro KDU-ČSL je to nejsilnější kraj. My zase budeme mít lídry jinde,“ poznamenal Blaha.

Hlavním adeptem je současný poslanec Ondřej Benešík, který byl lídrem už koalice lidovců a hnutí STAN v minulých volbách. „Pokud mě strana podpoří, budu chtít znovu kandidovat. A může to být i z prvního místa,“ konstatoval.

Celý článek zde.

kategorie Z médií