KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lídr KDU-ČSL Jurečka: V kraji je nutné dobudovat infrastrukturu. Silnice, železnice a datové sítě
Zpět

Lídr KDU-ČSL Jurečka: V kraji je nutné dobudovat infrastrukturu. Silnice, železnice a datové sítě

Přidáno 8. 9. 2021
Ilustrační foto
Olomoucká drbna

Před říjnovými sněmovními volbami Olomoucká Drbna oslovila lídry relevantních politických stran, které kandidují v Olomouckém kraji. Na prvním místě kandidátky KDU-ČSL v Olomouckém kraji je předseda strany Marian Jurečka.

Jste pro zavedení povinného očkování proti koronaviru a proč?
Pro povinnost nejsem, ostatně jako naši odborníci v AntiCovid týmu koalice SPOLU. Je to potřeba lidem stále vysvětlovat, proč je očkování důležité a jaké má výhody, ale i případná rizika a u toho mít stále dostatečné kapacity testování pro všechny. Taky bych rád viděl změnu přístupu ohledně uznávání protilátek, kdy by dostatečná hladina byla důkaz bezinfekčnosti. Už v červenci to navrhl náš poslanec a lékař Vítek Kaňkovský, mají to tak třeba v Rakousku, ale u nás stále nic.

Co je největším problémem Olomouckého kraje a jak ho chcete řešit?
Největšími problémy jsou dva, a to infrastruktura a odchod zejména mladších lidí z kraje. Ono to ostatně i souvisí. Olomoucký kraj před pandemií bohatl, ale životní úroveň nerostla v celém kraji stejně. Zejména Jesenicko a Šumpersko mají kvůli své poloze a pohnuté minulosti stále problémy. Kdyby se nám ale v kraji podařilo dobudovat skutečně špičkovou infrastrukturu, a teď nemám na mysli jen rychlostní silnice či železnice, ale také datovou infrastrukturu, mohl by z toho celý kraj těžit. Když k tomu přidáme vědecko-výzkumný a inovační potenciál Univerzity Palackého, tak můžeme být právě my tím krajem, kde se začne dařit kreativnímu průmyslu, přilákáme zajímavé start-upy, menší a střední podniky a vytvoříme zázemí i pro práci z domova.

Více zde. 

kategorie Z médií