KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovec Výborný o covidu: S budoucí vládou skončí zmatky s neustálými změnami
Zpět

Lidovec Výborný o covidu: S budoucí vládou skončí zmatky s neustálými změnami

Přidáno 1. 11. 2021
Ilustrační foto
CNN Prima News

Budoucí vláda nesmí covidová opatření měnit v řádu hodin, vytváří to nedůvěru veřejnosti. V Partii Terezie Tománkové to řekl předseda poslaneckého klubu KDU-ČSL Marek Výborný. Proto je podle něj potřeba zvážit, zda vláda znovu zavede proplácení testů, jak dříve avizovala. Důležité je také promyslet otázku uznávání protilátek. Především se však podle něj musí poslouchat názory odborníků.

„Je nesporné, že zrychlené očkování je to jedinou cestou, jak se vrátit k normálnímu životu. Abychom dokázali obnovit důvěru veřejnosti, je potřeba ta opatření zbrkle neměnit co čtrnáct dnů. Že se zrušilo proplácení testů, tak to vedlo k vyššímu očkování,“ sdělil Výborný ve vysílání CNN Prima NEWS.

Důležité je však podle něj lidem situaci vysvětlovat. „Je potřeba využít i pozitivní korky. Není nic jednoduššího, než aby zdravotní pojišťovny obeslaly letákem všechny klienty s vyvrácením dezinformací. Čtyři sta tisíc občanů v rizikové kategorii nebylo očkováno první dávkou. Mnoha občanům 60 plus bude dobíhat půlroční doba od druhé dávky. Je potřeba třetí dávky a musí se o tom dozvědět prostřednictvím pojišťoven či praktických lékařů,“ vysvětlil.

Výborný hovořil také o novém poradním týmu koalice Spolu. „Je velmi pestrý. Je potřeba, aby dokázal odborně komunikovat a my, politici, abychom si jejich rady vzali za své. Kroky v jednotlivých vlnách pandemie byly zmatečné a opatření se měnila v řádu hodin. Tohle my přesně nechceme. Ta zmatečnost vedla k tomu, že máme necelých 60 procent naočkovaných,“ doplnil Výborný s tím, že další speciální tým se bude zabývat očkováním. „Kromě Národního institutu pro zvládnutí pandemie vzniká i užší pracovní skupina, která bude řešit i očkování. Zastoupeni zde budou i hejtmani,“ dodal Výborný. 


Více zde. 

kategorie Z médií