KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovec Kaňkovský: Pro mě je historickým milníkem, že KSČM nebude sedět ve sněmovně
Zpět

Lidovec Kaňkovský: Pro mě je historickým milníkem, že KSČM nebude sedět ve sněmovně

Přidáno 13. 10. 2021
Ilustrační foto
jihlavske-listy.cz

Velká proměna čeká seznam jmen poslanců z Vysočiny. Stojí za tím nejen změny na čelních místech kandidátek jednotlivých stran, hnutí a koalic, ale pochopitelně i vítězství koalice Spolu. Na první povolební tiskovce koalice Spolu odpovídal její vysočinský lídr Vít Kaňkovský (KDU-ČSL) na dotazy novinářů.

Jak jste prožíval den voleb?
Volební dny s vyhodnocením nemám příliš rád. Většinou se uchyluji někam do lesa. Dnes to tak nebylo, snažil jsem se manželce pomáhat na zahradě a odpoledne jsem zajel na své oblíbené místo do Kostelního Vydří se z toho trošku promeditovat a nabrat trošku duševní sílu.

Čemu přičítáte výsledek koalice SPOLU?
Přiznám se, že výsledek předčil mé očekávání. Jsem vděčný tomu, že voliči zaznamenali, že je potřeba v české zemi udělat změnu.

Co tedy rozhodlo o vašem vítězství nejen na Vysočině, ale i v České republice?
Vždycky jsou suverénem voliči. Viděli jsme tu asi jednu z nejagresivnějších a nejvypjatějších kampaní, které jsem aspoň já za těch osm let v politice zažil. Viděli jsme spoustu nefér útoků, které byly vedené zvláště zpočátku vůči Pirátské straně a STANu a musím říci, že to bylo hodně pod úroveň. V posledních týdnech se to obrátilo i vůči SPOLU. Jsem vděčný lidem, že se tím nenechali unést a ocenili, že jsme kampaň vedli z mého pohledu korektně. Snažili jsme se nedělat politiku jen na krátkodobý profit, ale snažíme se myslet i na dlouhodobější vize.

Více zde. 

kategorie Z médií