KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovci vyzvou vládu, aby našla dvě miliardy na sociální služby
Zpět

Lidovci vyzvou vládu, aby našla dvě miliardy na sociální služby

Přidáno 29. 5. 2019
Ilustrační foto
ČTK

Lidovci na mimořádné schůzi Sněmovny vyzvou vládu, aby do 15. června našla dvě miliardy korun na dofinancování sociálních služeb pro letošní rok. Zároveň chtějí vědět, s kolika penězi vláda pro tuto oblast počítá v připravovaném rozpočtu na rok 2020. Lidovci rovněž budou po ministerstvu práce a sociálních věcí chtít, aby věc do budoucna řešilo systémově, řekl dnes novinářům předseda KDU-ČSL Marek Výborný.

"Iniciovali jsme svolání této schůze s jediným cílem: Chceme od vlády slyšet závazek, že nejpozději do poloviny června se najdou dvě miliardy, které zachrání financování sociálních služeb pro tento rok," řekl Výborný. Podle něj jinak hrozí, že sociální služby budou propouštět a lidé odkázaní na pomoc nebudou mít k dispozici potřebnou péči.

Lidovci zároveň žádají systémové řešení problému. "Není možné, aby se tato trapná situace opakovala každý rok," řekl Výborný. Ministerstvo práce podle něj musí v krátké době předložit přinejmenším věcný návrh zákona o sociálních službách, který by zajistil, že jejich financování bude předvídatelné.

kategorie Z médií