KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovci: Sto tisíc střešních solárů do roku 2025 a nižší sazba DPH na jejich instalace
Zpět

Lidovci: Sto tisíc střešních solárů do roku 2025 a nižší sazba DPH na jejich instalace

Přidáno 3. 5. 2021
Ilustrační foto
solarninovinky.cz

Strana Lidová jako součást koalice SPOLU představila minulý týden svůj předvolební program. Koalice sází na zdravé veřejné finance, nízké daně, moderní vzdělávání, nebo ochranu životního prostředí. V oblasti energetiky SPOLU hodlá posílit roli decentralizace, kde prim budou hrát střešní solární elektrárny.

Boj proti klimatickým změnám
„Ochrana zdravého prostředí a přírodních zdrojů je jedním ze základních pilířů naší liberálně-konzervativní politiky. O přírodní bohatství musíme pečovat tak, abychom jej v pořádku předali příštím generacím. Česká republika se zavázala, že bude zmírňovat dopady klimatických změn a přispěje k dosažení uhlíkové neutrality v EU do roku 2050,“ uvádí koalice SPOLU ve svém předvolebním programu.

Podle koalice SPOLU je Green Deal hlavně příležitost, jak investicemi do udržitelného rozvoje, čistých a obnovitelných zdrojů a cirkulárního hospodaření výrazně modernizovat českou ekonomiku a zvýšit kvalitu života. To je velká příležitost pro inovativní české firmy.

Nadcházející energetickou transformaci k obnovitelným zdrojům bereme koalice vážně, ale odmítá rezignovat na energetickou bezpečnost, soběstačnost a nezávislost. „Naši budoucnost vidíme v kombinaci jaderné energie a decentralizovaných obnovitelných zdrojů, zejména fotovoltaiky na střechách, jejíž energii budeme skladovat v bateriích,“ zdůrazňuje koalice SPOLU.

Více zde.

kategorie Z médií