KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovci si rozdělili kompetence, Výborný má školství a zákony
Zpět

Lidovci si rozdělili kompetence, Výborný má školství a zákony

Přidáno 11. 4. 2019
Ilustrační foto
ČTK

Nové vedení KDU-ČSL si dnes na svém prvním jednání rozdělilo kompetence. Předseda lidovců Marek Výborný bude mít na starosti školství, vědu a výzkum, dále zahraniční politiku a parlamentní legislativu. První místopředsedkyně strany, senátorka Šárka Jelínková se bude zabývat sociální a rodinnou politikou a zdravotnictvím.

Jedinému staronovému členovi předsednictva Janu Bartoškovi připadla oblast národního hospodářství, obrany, bezpečnosti a dopravy. Náměstek brněnské primátorky Petr Hladík se bude věnovat digitalizaci a životnímu prostředí, náměstek havířovského primátora Bohuslav Niemiec problematice bytů či stavebního zákona a jablonecký náměstek Štěpán Matek komunální politice a odvětví sportu.
Nové předsednictvo si KDU-ČSL zvolila koncem března na sjezdu v Brně. Výborný tehdy ke změnám ve vedení uvedl, že nejde o revoluci a že lidovci navážou na práci bývalého předsedy Pavla Bělobrádka a bývalého prvního místopředsedy Mariana Jurečky. Vyzdvihl, že v novém předsednictvu jsou zástupci obou komor Parlamentu i komunální politici.
Jelínková po svém zvolení zmínila mezi programovými prioritami lidovců podporu rodin s dětmi, výchovu a vzdělávání, životní prostředí a řešení situace lidí, kteří jsou v exekuci. K poslednímu z témat dnes výbor strany přijal usnesení, kterým podpořil poslanecký návrh na zabránění exekucím vedeným proti dětem. Navrhovatelé chtějí, aby za peněžité dluhy dětí zodpovídali jejich rodiče.

kategorie Z médií