KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovci kritizují nerealistický státní rozpočet na rok 2021
Zpět

Lidovci kritizují nerealistický státní rozpočet na rok 2021

Přidáno 21. 12. 2020
Ilustrační foto
Události, komentáře

Státní rozpočet prošel sněmovnou, ale poslanci budou ještě v úterý jednat o daňovém balíčku, který se jim s pozměňovacími návrhy vrátil ze Senátu. Opozice považuje za nezodpovědné především to, že se tak velké změny v dolní komoře řeší až v posledních dnech roku. O rozpočtu a daňovém balíčku debatoval v Událostech, komentářích Michal Šmarda (ČSSD) s předsedou KDU-ČSL Marianem Jurečkou.

Státní rozpočet pro rok 2021 prošel ve sněmovně díky hlasům obou vládních stran a komunistů. Ti návrh podpořili poté, co vláda souhlasila s tím, že přesune deset miliard korun z částky vyhrazené pro armádu do rozpočtové rezervy. 

„Ještě před třemi dny říkal místopředseda poslaneckého klubu ČSSD, že je to vážný problém, že na to sociální demokraté nemohou přistoupit, padala slova, že sociální demokraté zváží, jestli ve vládě budou,nebo nebudou. Je zvláštní, že se teď říká, že to vlastně nevadí,“ poukázal Marian Jurečka. 

Předseda KDU-ČSL zdůraznil, že pokud balíček projde, sněmovna vlastně místo reálného rozpočtu schválila „bezcenné stovky listů papíru“. „Všichni víme, že rozpočet není realistický pro příští rok, že vláda stejně musí přijít s novým návrhem nebo novelizací státního rozpočtu,“ poukázal. Za zásadní problém považuje to, že se zásadní zákony schvalují na poslední chvíli.

Více zde.

kategorie Z médií