KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovci chtějí ve Sněmovně informaci vlády ohledně pandemického stavu
Zpět

Lidovci chtějí ve Sněmovně informaci vlády ohledně pandemického stavu

Přidáno 26. 5. 2021
Ilustrační foto
Lidovky.cz

KDU-ČSL chce, aby se Sněmovna ve středu zabývala stručnou informací vlády ohledně dalšího nakládání s pandemickým stavem. Na úterní tiskové konferenci před schůzí dolní komory to řekl předseda lidovců Marian Jurečka. Kabinet podle něj ohýbá pandemický zákon.

"Není možné tolerovat, že vláda nevyhlašuje opatření podle pandemického zákona, ohýbá ho a kašle na to, co v tom zákoně je napsáno," uvedl Jurečka. Pokud kabinet ANO a ČSSD tento přístup nezmění, je podle něj nutné vážně zvažovat ukončení pandemického stavu. Sněmovna tak může učinit.

Nejvyšší správní soud v poslední době zrušil některá mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví. Týkala se například omezení provozu obchodů, služeb i setkávání lidí, povinností pozitivně testovaných zaměstnanců a osob samostatně výdělečně činných nebo regulace provozu restaurací, heren a kasin.

Jurečka chce také vládu požádat o uchování podpory pro živnostníky a podnikatele, na které budou i po 1. červnu dopadat protiepidemická opatření. Týká se to podle něj například restaurací bez zahrádek.

Více zde.

kategorie Z médií