KDU.breadcrumbs.homeAktuálně Z médií Lidovce znovu vede do voleb Čunek, sází na novou nemocnici
Zpět

Lidovce znovu vede do voleb Čunek, sází na novou nemocnici

Přidáno 30. 5. 2020
Ilustrační foto
Seznamzpravy.cz

Lídrem kandidátky KDU-ČSL pro podzimní krajské volby ve Zlínském kraji bude znovu Jiří Čunek, který je od roku 2016 hejtmanem. Dnes to potvrdila krajská nominační konference strany ve Zlíně.

Jednašedesátiletý Čunek se ucházel o pozici lídra jako jediný. „Jeho kandidaturu podpořilo 24 z 26 přítomných delegátů,“ řekl dnes krajský tajemník lidovců Martin Schön.

Získal tedy přes devadesát procent hlasů všech delegátů.

Volební prioritou lidovců bude podle Čunka zdraví a zdravotnictví. „Z pohledu moderních nemocnic jsme daleko pozadu - a to musíme změnit. To znamená výstavbu nejenom nové (krajské nemocnice), ale rekonstrukci těch dvou zbývajících nemocnic, to znamená Vsetína a Kroměříže. Samozřejmě chceme volby vyhrát, abychom tyto ambice naplnili,“ uvedl Čunek.

Kraj by podle něj měl také tlačit na vládu, aby podporovala konkurenceschopnou ekonomiku. „Je to důležité, abychom jako země, ale i náš kraj přispěly k soběstačnosti. V zemědělství, v bezpečnosti a ostatních oblastech. Nejvíc to teď bylo vidět na koronavirové krizi,“ doplnil Čunek, který byl v letech 2006, 2012 a 2018 opakovaně zvolen senátorem za Vsetínsko.

Do druhé volby o pozici 2. až 5. místa kandidátky se utkalo 8 kandidátů. Na druhém místě nakonec bude starosta Starého Města a kandidát do Senátu Josef Bazala, na třetím místě a čtvrtém místě Zdislava Odstrčilová, 1. místostarostka Valašského Meziříčí a Robert Teleky, lékař a zastupitel města Vsetín, a na pátém místě radní Zlínského kraje a kandidátka do Senátu v obvodě Zlín Michaela Blahová.

Více zde.

kategorie Z médií